2017
Oleme väga rõõmsad ja tänulikud.
07.09.2017 paigaldasid AS Viking Window töömehed meie muuseum-külamajale uue välisukse (aiamaade pool) ja sauna leiliruumi akna.
Eelnevalt olime saanud ka uue sauna pesemisruumi PVC akna.
Projekt "Lavassaare muuseum-külamaja IV etapp" KOPi toetus 2000 eurot ja Lavassaare Külaseltsi omaosalus 330.76.
Täname tööde teostajaid OÜ Aknakoda ja AS Viking Window.
Aitäh ütleb ka taastamist ootav külamaja!Oleme väga rõõmsad!
Saime rahastuse KOPi 01.10.2016 voorust, Meede 2. Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine, viie akna ostmiseks ja paigaldamiseks. 
Projekt "Lavassaare muuseum-külamaja III etapp" - KOPi toetus 1923.05 ja külaseltsi omaosalus 213.68.
22.03.2017 said uued aknad paigaldatud.
Tööde teostaja OÜ Aknakoda.
Aitäh ütleb ka taastamist ootav külamaja!2016
Oleme väga rõõmsad!
Saime rahastuse KOP-i kevadvoorust 01.04.2016 Meede 2 Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine ning viisime enne jaani ellu projekti "Projektor ja loengutahvel koos tarvikutega ning magnetofon Lavassaare Külaseltsile". 
KOP-i toetus 1948.88 ja külaseltsi omafinantseering summas 219.12.

Lavassaare Külaseltsi projekti Murutraktor ja rohulõikur Lavassaare Külaseltsile rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest summas 2000 eurot ja külaseltsi omafinantseering 391.10.
Oleme õnnelikud murutraktori ja rohulõikuri omanikud alates 22.03.2016.
Esimene niitmine külamaja territooriumil. Murutraktoril Argo Marksalu.
2015
LAVASSAARE MUUSEUM-KÜLAKESKUS II ETAPP


21.07.2015 sai meie külamaja endale kolm uut akent.
Projekti rahastas KOP summas 1741.29 ja Lavassaare Külaseltsi omaosalus summas 193.48.
Aknad - OÜ Aknakoda.Aitäh, tubli töö OÜ Aknakoda. Meistrimehed ei tahtnud pildile jääda.

Kaks otsaakent on vahetatud.LAVASSAARE MUUSEUM-KÜLAKESKUS
15.04.2015 sai Raba tn 3 asuv rekonstrueeritav muuseum-külakeskus endale uhiuue terrassiukse.
Raha ukse jaoks saime KOPist regionaalarengu toetuseks.


Enne

Nagu särav nööp vestihõlmal! Uus uks on paigaldatud.
Saime projekti elluviimiseks rahalist toetust summas 1656.50.

2013
Oleme saanud kahele projektitaotlusele rahastuse.
Projekte rahastatakse regionaalministri valitsemisala kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


1. LAVASSAARE AJALUGU NÄHTAVAKS
 

Lavassaare (Lawasser) nimi on tuntud 1624. aastast. Kruusakõrgendiku serval paiknesid talud, ümberringi olid sood ja rabad. Aastasadu elati siin esi-isade kombel: tuldi ilmale, käidi koolis, abielluti, tehti talutöid, käidi Hiiemäel ohvrikivi juures ja lahkuti manalasse. 20. sajand tõi uusi tuuli. Eesti Vabariigi päevil rajati raba äärde turbatööstus… Mis on tänapäeval jälle omakorda ajalooks saanud.
Pärijata ei ole pärandit, tegijata ei ole tegu ja ilma loota ei ole ajalugu. Veel on elavate kirjas inimesi, kes teavad rääkida Lavassaare ajaloost. Kohalik ajalugu vajab jäädvustamist tulevastele põlvedele – see ongi meie teha. Koos kogukonnaga, Lavassaare Külaseltsi asutamiskoosolekul, algatati mõte – jäädvustada ajalukku Lavassaare küla, inimesed, turbatootmine, vana ja uus asula. Lavassaare Külaselts soovib rajada vanasse rabakontorisse muuseum-külakeskuse.
Kogukonnal on olemas ainult mõned eksemplarid Marie Ronimoisa koostatud ja trükisena ilmunud - Lavassaare ajalugu, trükitud 1999.a ja Lavassaare läbi aegade, trükitud 2002. a.
Puudub aga Lavassaare kogukonda tutvustav ajalooline pildimaterjal. Soovime tulevastele põlvkondadele säilitada kohalikku ajaloopärandit.
Lavassaaret läbib ka Romantiline Rannatee ning kohalik ajalugu on huvipakkuv nii kogukonnale kui ka muuseumi külastajatele.

Eraldatud toetuse eest soetatakse pildiraamid, pasportuud ning skaneeritakse, töödeldakse ja prinditakse välja  Lavassaare ajalugu tutvustavad fotod.

Saime projekti elluviimiseks rahalist toetust summas 1573.86.

2. LAVASSAARE KÜLASELTSI SUVENIIRTOODE - TURBA PAI
Mall Orru viis esmakordselt 2007. aastal Eestis läbi turbauuringud koos kliiniliste katsetega, mis võimaldavad seda kasutada taastusravi keskustes, kosmeetikakabinettides, juuste hooldusel, kodusel ravil, saunaturbana (põhiliselt reumaatiliste haiguste ravil). Kliinilised katsed andsid positiivseid tulemusi, sest patsientidel paranes labakäte ja väikeste liigeste liikuvus. M. Orru poolt leiti doktoritöö käigus läbiviidud uuringute tulemusel väga kõrge humiinainete sisaldusega (60%) turvas. Võrdluseks Soomes on sama näitaja 29 %. Humiinained on keerulise ehitusega mitmefunktsionaalsed orgaanilised ained, millel on oluline roll inimorganismi tervendamisel.
Balneoloogilist turvast kasutatakse edukalt Pärnus Spa Estonias, Tartus Spa Dorpatis ja Juuste Akadeemias.
Balneoloogilist kõrgsoo turvast on kasutatud juba sajandeid kui antiseptilist ja mitmeid vaevusi leevendavat vahendit. Toime nahale on sügavalt puhastav, põletikukoldeid parendav, sügelust ja ketendust leevendav. Nahaaluses koes toimivad turbas sisalduvad aineosakesed vedeliku liikumist soodustavalt, seeläbi elavdab kõrgsoo turvas vere- ja lümfiringet. Turvas on põletikuvastase toimega, sisaldab kasulikke mikroelemente.

Turvast saab kasutada juuste väljalangemise; kiilanemise või osalise kiilanemise korral; põletikulise (pea) naha hoolduseks; psoriaasi, seborroilise ekseemi ja atoopilise naha hoolduseks; rasuste juuste ja peanaha rasususe tasakaalustamiseks; sügeluse ja kõõma vähendamiseks; halva vereringe parendamiseks; hooldusmaskina näole naha elustamiseks ja kortsude ennetamiseks; reuma jt valude korral; õlavöötme pingete leevendamiseks; tselluliidi vähendamiseks ja ennetamiseks; haavade ravimiseks.


Suveniirtoodete müügitulu kasutatakse Lavassaare muuseum-külakeskuse renoveerimiseks; kütte, elektri ja vee eest tasumiseks ja uue koguse balneoloogilise turba, klaaspurkide, kaante, etikettide ostmiseks.

Eraldatud toetuse eest ostetakse balneoloogilist turvast, klaaspurgid kaantega ning etiketid.

Saime projekti elluviimiseks rahalist toetust summas 566.88.

Turba pai on müügil Pärna poes, Teise Ringi Riiete Kaubamajas Lavassaares, Pärnus Riiamarii poes, Pärnu Keskuse Taluturul, Margiti Juuksurisalongis, Audru Ilutoas, Irise Juuksurisalongis, OÜ Pritetsons Saunapoodides Pärnus (Papiniidu 5) kui ka Tartus (Tehase 16) ja Muffi poes Jõõpres.